Pan Belfer – nauczyciel z internetów

Dawid Łasiński…

…bardziej znany jako Pan Belfer, nauczyciel z Internetów, nauczyciel chemii. Postać barwna, ciekawa, kreatywna. Dawid ciągle inspiruje innych i sam szuka nieustannie inspiracji dla siebie. Jest pasjonatem tego co robi, a robi wiele różnych rzeczy… o tym za chwilę.

Najważniejsza rola..

Dawid mówi: “Jestem Tatą i to jest moja najważniejsza rola w życiu.” Dawid mówi również, że jego dwóch synów Seweryn i Tymek oraz żona Ewa są “najlepszym kompasem w ciągłym błądzeniu w odmętach Internetu.” ( Zobacz ten film )

Rozwój ze wsparciem technologii

Jest zafascynowany technologią nie dla niej samej, tylko dla tego, jak można za jej pomocą wspierać uczenie się i własny rozwój, jak można wiedzę przybliżać i wizualizować. W 2021 za swoją działalność edukacyjną w Internecie, a konkretnie za kanał edukacyjny, “Pan Belfer – nauczyciel z internetów” , jaki prowadzi od 2017 roku na YouTube, został ogłoszony zwycięzcą w kategorii Edukacja, przez jury corocznej edycji Influencers Live, wydarzenia dla twórców treści internetowych. Ponadto został zwycięzcą konkursu – Twórca Roku, najważniejszego konkursu dla twórców internetowych: Gala Twórców – Twórca Roku. Dawid Łasiński zgarnął całą pulę dla edukacji – wygrał w kategorii edukacja i jako Twórca Roku.

Odpowiedzialność czy promocja

Odbierając nagrodę Dawid powiedział niezmiernie ważną rzecz, która pokazuje jego prawdziwą, autentyczną misję i wartości, jakimi kieruje się w swojej działalności. (Zobacz ten fragment) Internet jest morzem i oceanem możliwości, lecz najważniejszą rzeczą, gdy wyruszamy w podróż szlakami internetu jest odpowiedzialność; odpowiedzialność za treści, jakie umieszczamy, odpowiedzialność za wspieranie młodych ludzi, za pokazywanie im ścieżek rozwoju i dojścia do sukcesu, a nie promocja jedynie sukcesu, jako takiego, odpowiedzialność za pobudzanie do rozwoju, za rozpalanie zainteresowań, pasji, fascynacji, a nie promowanie szczytów popularności, na które dociera jedynie garstka. Polecam obejrzenie całości materiału z Influencers Live Wrocław

Najlepszy youtuber wśród nauczycieli…

Zatem Pan Belfer to, jak sam asertywnie mówi, najlepszy nauczyciel wśród youtuberów i najlepszy youtuber wśród nauczycieli, Twórca Roku 2021, SuperBelferRP, Influcencer, inicjator wielu projektów edukacyjnych, szkoleniowiec….

Między innymi inicjator i organizator szkoleń Laboratoria Przyszłości w praktyce, gdzie wraz między innymi ze znanym Państwu bardzo dobrze Łukaszem Gierkiem – nauczycielem informatyki z Radomia i ekspertem w dziedzinie druku 3D, VR i AR, wspierali szkoły w praktycznym poznawaniu nowych technologii.

Inspiracje i pasje

…ponad 65 tysięcy subskrybentów na YouTube, 38 tysięcy obserwujących na FB, 5315 obserwujących na Instagramie, prawie 2 500 000 wyświetleń filmów pomagających uczyć się chemii….

Dla mnie fenomenem jest to, że Dawid, jako Pan Belfer kieruje swoje działania głównie dla uczniów i młodych ludzi, a wpływa również na dorosłych, rodziców, nauczycieli. Jego pasja i zaangażowanie są zaraźliwe, nie chęcią robienia tego samego, lecz inspiracją do słuchania własnych, być może, ukrytych pasji i podążania za nimi.

Być może jeszcze jednym z powodów sukcesu Pana Belfra jest to, że komunikuje się ze swoimi odbiorcami w sposób bezpośredni, prosty, klarowny i jednoznaczny w swej intencji wspierania ich w ich rozwoju.

Warsztaty z Panem Belfrem

Zapraszamy na dwa bezpłatne spotkania-warsztaty z Panem Belfrem

Kiedy papier to za mało, czyli o tym, jak technologia pomaga w wizualizowaniu nauki.

15 września 2022, czwartek, godzina 18:00, online

Podczas tych warsztatów między innymi dowiesz się:

– dlaczego Pan Belfer? Skąd się wziął i co było moją inspiracją?

– tak uczyliśmy się jeszcze 10 lat temu, czyli papier, kreda i Czubówna,

– jak era “Always ON” wpłynęła na to, jak rozwiązujemy problemy, 

– jakie technologie pojawiają się w polskich szkołach i co możemy dzięki nim zyskać,

– kolekcjonuj, notuj i synchronizuj, czyli o tym czym zastąpić szkolny zeszyt i domowy notes,

– czas na Q&A, pytania i odpowiedzi. 

Rejestracja

Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować. 

Link do rejestracji: https://forms.gle/7a15icknfTiFKtpj9

Przed samym spotkaniem wyślemy link do ZOOMa wszystkim zarejestrowanym osobom.

Nie daj się okraść, czyli dla każdego i w prosty sposób o cyberbezpieczeństwie

29 września 2022, godzina 18:00, online

Podczas tych warsztatów dowiesz się:

– co wspólnego ma Uwaga Naukowy Bełkot, Niebezpiecznik i moja teściowa Maria

– co wspólnego ma dopamina, social media i zegarek

– uważaj, bo internet kłamie

– słów kilka o FOMO, JOMO i o tym jak w domu wprowadzać zasady higieny cyfrowej

– czas na Q&A, pytania i odpowiedzi

Rejestracja

Link do rejestracji:  https://forms.gle/DWJKFcPdBxrCyjyj6

Przed samym spotkaniem wyślemy link do ZOOMa wszystkim zarejestrowanym osobom.

I jeszcze jedna ważna informacja….

Pan Belfer będzie fizycznie obecny podczas kolejnej, szóstej już edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach, który będzie się odbywał od 3 do 5 grudnia. Zajrzyjcie na stronę Festiwalu ( https://www.slaskifestiwalnauki.pl )