Wrześniowe wydarzenia

Piękny czas słonecznych wakacji powoli dobiega końca. Taka jest natura przemijania czasu i jeśli się to akceptuje, można w tym dostrzec ukrytą mądrość i piękno. Każdy dzień przynosi coś nowego, niezależnie od pory roku i dnia tygodnia. Mając więc to na uwadze, przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę wydarzeń wrześniowych. Niech ten często jeszcze bardzo słoneczny miesiąc będzie spokojnym, ale i energicznym wejściem w nowy rok szkolny.

A oto nasze propozycje. Przypominamy, że wszystkie wydarzenia organizowane przez American Corner są bezpłatne.

12 września 2022, poniedziałek, godzina 18:00, online

Nasz stały punkt comiesięcznych spotkań pasjonatów czytania rusza po zaledwie miesięcznej przerwie. Tak, tak, w lipcu jeszcze odbyło się spotkanie. Ten kto czyta, nigdy nie przestaje i zawsze pragnie się dzielić z innymi. Agnieszka Asenkowicz, która prowadzi spotkania Klubu już na Was czeka. Początkiem września pojawi się wydarzenie na FB oraz Instagramie i będzie możliwość zarejestrowania się dla tych z Was, którzy będą po raz pierwszy dołączali do spotkania.

15 września 2022, czwartek, godzina 18:00, online

Kiedy papier to za mało, czyli o tym jak technologia pomaga w wizualizowaniu nauki

Pierwsze z dwóch spotkań z Panem Belfrem, Dawidem Łasińskim, nauczycielem chemii, który od paru już pięciu lat prowadzi na YouTube kanał dla uczniów “Pan Belfer – nauczyciel z internetów”. Przeczytajcie więcej o Panu Belfrze na naszej stronie. Początkiem września pojawi się wydarzenie na FB oraz Instagramie i będzie możliwość zarejestrowania na spotkanie.

Podczas tych warsztatów dowiesz się:

– tak uczyliśmy się jeszcze 10 lat temu, czyli papier, kreda i Czubówna

– jak era “Always ON” wpłynęła na to, jak rozwiązujemy problemy

– jakie technologie pojawiają się w polskich szkołach i co możemy dzięki nim zyskać

– kolekcjonuj, notuj i synchronizuj, czyli o tym czym zastąpić szkolny zeszyt i domowy notes

Oczywiście będzie czas na Wasze pytania..

16 września 2022, piątek, 17:00, online

Nasz kolejny stały punkt comiesięcznych spotkań wszystkich, którzy chcą w luźnej atmosferze porozmawiać w języku angielskim. Rian, prowadzący konwersacyjne spotkania, potrafi stworzyć autentyczny klimat luźnej i przyjacielskiej rozmowy i wiele języków rozwiązuje się, tak iż czasami zapominamy, że rozmawiamy w obcym dla nas języku. Początkiem września pojawi się wydarzenie na FB oraz Instagramie i będzie możliwość zarejestrowania się dla tych z Was, którzy będą po raz pierwszy dołączali do spotkania.

23 września 2022, piątek, 18:00, stacjonarnie

David French – The Witcher of translation

Wyczekiwane spotkanie z tłumaczem książek Sapkowskiego na język angielski Davidem Frenchem, odbędzie się we wrześniu. David z przyczyn niezależnych od niego nie mógł do nas przyjechać w czerwcu, tak jak planowaliśmy, jednak tym razem jesteśmy przekonani, że nic już nie przeszkodzi w naszym spotkaniu. Wydarzenie zostanie opublikowane na FB i Instagramie.

28 września 2022, środa, 18:00, stacjonarnie

Neurobiologia w szkole – moda czy konieczność?

Wystąpienie Marka Kaczmarzyka, profesora Uniwersytetu Śląskiego. Biolog, neurodydaktyk i memetyk. Autor podręczników i programów szkolnych.

Profesor Marek Kaczmarzyk jest propagatorem dydaktyki ewolucyjnej, dziedziny zajmującej się wyodrębnieniem, rozpoznaniem i praktycznym wykorzystaniem wpływu mechanizmów ewolucyjnych (zarówno ewolucji biologicznej, jak i kulturowej) na procesy uczenia się i nauczania.

W wystąpieniu przedstawimy Państwu spojrzenie na edukację od strony neurobiologii, które pozwala na zrozumienie przynajmniej niektórych przyczyn naszych edukacyjnych czy wychowawczych niepowodzeń. Odpowiemy na pytania:
– Jak uczyć efektywnie?
– Jak zrozumieć czasem trudne zachowania naszych uczniów?
– Jak funkcjonuje mózg nastolatka?
– Czy neurobiologia w szkole to moda czy raczej konieczność?
– Czy jako nauczyciele i osoby odpowiedzialne za edukację powinniśmy poszerzać swoje kompetencje i wiedzę w tym zakresie?

Wydarzenie zostanie opublikowane na FB oraz Instagramie.

29 września 2022, czwartek, 18:00, online

Nie daj się okraść, czyli dla każdego i w prosty sposób o cyberbezpieczeństwie

Drugie z dwóch zapowiadanych warsztatów z Panem Belfrem.

– co wspólnego ma Uwaga Naukowy Bełkot, Niebezpiecznik i moja teściowa Maria

– co wspólnego ma dopamina, social media i zegarek

– uważaj, bo internet kłamie

– słów kilka o FOMO, JOMO i o tym jak w domu wprowadzać zasady higieny cyfrowej

I oczywiście będzie czas na Wasze pytania..

Zobaczcie tutaj więcej o Dawidzie Łasińskim, który od paru lat jako Pan Belfer prowadzi dla uczniów kanał na YouTube.

30 września 2022, piątek, 18:00, stacjonarnie

Ostatni z naszych stałych cyklicznych punktów programu. Raz w miesiącu spotykamy się, by wspólnie obejrzeć zaproponowany przez nas film oraz by następnie porozmawiać o nim we własnym gronie, dzieląc się przemyśleniami i wrażeniami, jakie wywarł na nas film. We wrześniu mamy dla Was propozycję filmu z 2010 roku, który zdobył wiele nagród w różnych kategoriach, od Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie – Berlinale za reżyserię przez Cezary i nagrody Europejskiej Akademii Filmowej. Wydarzenie zostanie opublikowane na FB oraz Instagramie.