Październikowe wydarzenia

Zapraszamy na wydarzenia przygotowane dla Was w październiku.

10 października 2022, poniedziałek, godzina 18:00, online

Klub Książki Online

W październiku tematem spotkania Klubu Książki będzie muzyka w książce i zajmiemy się konkretną książką Daisy Jones and the Six, autorstwa Taylor Jenkins Reid. Zapraszamy bardzo serdecznie. Agnieszka już cieszy się na spotkanie z Wami i twórczą, jak zawsze, rozmowę.

13 października 2022, poniedziałek, godzina 17:00, online

Conversation Cafe with Rian

Nasz kolejny stały punkt comiesięcznych spotkań wszystkich, którzy chcą w luźnej atmosferze porozmawiać w języku angielskim. Rian, prowadzący konwersacyjne spotkania, potrafi stworzyć autentyczny klimat luźnej i przyjacielskiej rozmowy i wiele języków rozwiązuje się, bowiem przede wszystkim chcemy podzielić się własnymi doświadczeniami, a przy okazji mówimy w języku angielskim. Początkiem października pojawi się wydarzenie na FB oraz Instagramie i będzie możliwość zarejestrowania się dla tych z Was, którzy będą po raz pierwszy dołączali do spotkania.

Pracować inaczej…czyli jak?

Trzy spotkania, pięć firm, sześć opowieści…

“Toczy się cicha rewolucja zarządzania. Aby ludzie zauważyli rewolucję i przyłączyli się do niej, musimy udzielać jej głosu, a raczej wielu, wielu głosów.” 

Frederic Laloux, autor książki “Pracować inaczej”.

Jeśli założyłeś już i prowadzisz własną firmę, jeśli planujesz rozpocząć budowanie własnego biznesu lub jeśli interesujesz się sferą biznesu i działalności biznesowej, i znasz lub chcesz poznać, czym są turkusowe organizacje, to zapraszamy na cykl spotkań z prezesami firm zarządzanych inaczej. Spotkaj praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami, pewne pojęcia odbrązowią, na inne zwrócą uwagę. Spotkaj autentyczne postaci, tych którzy przechodzili i przechodzą w swoim doświadczeniu zarządzania przez wiele różnych sytuacji wymagających działania poza szablonem, lecz zawsze w zgodzie z wyznawanymi wartościami. Zaczerpnij inspiracji i wzbogać swą wiedzę.

Przeczytaj więcej TUTAJ

14 października 2022, piątek, godzina 17:00

Pracować inaczej…czyli jak? Od biznesu do pasji pomagania innym

Pierwsze z trzech spotkań. Przemysław Skrzek i Marek Konieczniak otworzą cały cykl dzieląc się własnymi doświadczeniami z tworzenia turkusowych środowisk i wspierania innych w ich poszukiwaniach

Przeczytaj więcej TUTAJ

15 października 2022, sobota, godzina 16:00

Spotkanie autorskie z Iwoną Gajdą

Zapraszamy na spotkanie autorskie Iwony Gajdy, pisarki, publicystki, kobiety biznesu, kobiety i postaci intrygującej. W dwa lata napisała i wydała 16 książek. W 2021 roku znalazła się w gronie 195 kobiet – Strong women in IT 2021 – Global Edition. Jej pisanie wydarzyło się i zaczęło od nagłego impulsu. Jak sama mówi o sobie – relacjonuje świat. (Zobacz stronę autorki )

Żyjemy tu i teraz. Czyli, właściwie, gdzie i po co?

Planeta Ziemia, początek XXI wieku. Wplątani w warunki społeczne, polityczne, ideologie oraz relacje, wszyscy rozglądamy się wokół. Jak wygląda nasz świat? Kto na nim żyje? Jaką rolę spełniamy w tym kołowrocie wydarzeń?

Mnóstwo było już różnych cywilizacji, kultur, religii… Powstawały i upadały. Dlaczego teraz miałoby być inaczej?

Być może ludzkość znajduje się w miejscu newralgicznym? Rozpędza się w kierunkach, które wymykają się spod kontroli, a które prowadzą do destrukcji Planety? Może powinniśmy przyjrzeć się, jak to wszystko wygląda? Chronić to, co wartościowe?

Lecz czym są te wartości?

Dobro i zło przenikają się wzajemnie. Trudno poukładać rzeczy, tak wiele jest punktów widzenia. I ran. W imię czego i dlaczego? Czyżby ludzie bali się, że znikną niczym pojedyncza kropla wody w ogromnym oceanie?

Zastanówmy się.

21 października 2022, piątek, godzina 17:00

Pracować inaczej…czyli jak? Konsekwencja odwagi szukania

Drugie spotkanie cyklu “Pracować inaczej…czyli jak?” Daniel Urbański i Piotr Majchrzak opowiedzą o drodze ich firm, o szukaniu, eksperymentowaniu i wkraczaniu w obszary, gdzie konsekwencja i odwaga są istotnymi wartościami.

Przeczytaj więcej TUTAJ

22 października 2022, sobota, godzina 11:00 – 14:00

Stany Zjednoczone Katowic

Gra Miejska z okazji 10-lecia istnienia i działania American Corner Katowice. Więcej szczegółów TUTAJ.

27 października 2022, czwartek, godzina 18:00

Cornerowe Spotkania Filmowe

Ostatni z naszych stałych cyklicznych punktów programu. Raz w miesiącu spotykamy się, by wspólnie obejrzeć zaproponowany przez nas film oraz by następnie porozmawiać o nim we własnym gronie, dzieląc się przemyśleniami i wrażeniami, jakie wywarł na nas film.

W październiku proponujemy obejrzenie filmu z roku 2018, który zdobył 3 oscary, najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy scenariusz oryginalny.

Drobny cwaniaczek z Bronksu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

“Jak we wszystkich dobrych filmach drogi – podróż nabiera symbolicznego znaczenia. Daje postaciom okazję, by przewartościować dotychczasowe życie, zrewidować poglądy, nawiązać wartościowe relacje.  Słowem, stać się lepszym człowiekiem.” (Filmweb)

28 października 2022, piątek, godzina 17:00

Pracować inaczej…czyli jak? Od startupy do dojrzałej firmy

Trzecie i ostatnie spotkanie cyklu “Pracować inaczej…czyli jak?” Jacek Różycki i Łukasz Borzęcki podzielą się historią nietuzinkowej transformacji ich firm i przejścia w dojrzałość, która jednak nie jest etapem zamkniętym.

Przeczytaj więcej TUTAJ