Pasja mojego życia

Zapraszamy na spotkanie z Witoldem Filusem, pilotem samolotów pasażerskich PLL LOT, entuzjastą sportów balonowych, utytułowanym przedstawicielem polskiego baloniarstwa, wielokrotnym mistrzem Polski, zdobywcą srebrnych medali Pucharu Europy, zwycięzcą wielu prestiżowych zawodów międzynarodowych, wieloletnim i obecnym członkiem Polskiej Balonowej Kadry Narodowej.

Witold Filus

zawodowy pilot pasażerskich samolotów, kapitan PLL LOT, prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportów Powietrznych, wieloletni reprezentant kadry narodowej, zdobył 5 Pucharów Polski na 7 rozegranych, sześciokrotny Mistrz Polski, dwa razy zdobył srebrny medal w Pucharze Europy, wygrał wiele prestiżowych zawodów międzynarodowych, brał udział we wszystkich Mistrzostwach Świata rozgrywanych od 1996 roku. Założyciel Skywalkers Balloon Club.

W 2007 roku został uhonorowany tablicą w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie jako pierwszy przedstawiciel polskiego baloniarstwa.

Witek Filus opowie o swojej pasji latania, zarówno samolotami, ale przede wszystkim balonami, w których zakochał się od pierwszego lotu. Może i ty po spotkaniu rozbudzisz lub odkryjesz w sobie pasję do tego pięknego, choć ciągle mało znanego sportu.