Listopadowe wydarzenia

Zapraszamy na wydarzenia przygotowane dla Was w październiku. 

9 listopada 2022, środa, godzina 17:30, stacjonarne

Work & Travel USA

Zapraszamy na spotkanie informacyjne o programie Work & Travel USA.

Work & Travel to program wymiany kulturowej, skierowany przeważnie do studentów. Umożliwia on wyjazd i podjęcie legalnej pracy, a równocześnie zwiedzanie kraju i poznawanie kultury, przez okres wakacji letnich.Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, by wziąć udział w tym programie, to zapraszamy na spotkanie:9 listopada 2022, godz.17:30,

American Corner KatowiceBankowa 14; Sala 436

17 listopada 2022, czwartek, godzina 18:00, stacjonarne

Pasja mojego życia

Zapraszamy na spotkanie z Witoldem Filusem, pilotem samolotów pasażerskich PLL LOT, entuzjastą sportów balonowych, utytułowanym przedstawicielem polskiego baloniarstwa, wielokrotnym mistrzem Polski, zdobywcą srebrnych medali Pucharu Europy, zwycięzcą wielu prestiżowych zawodów międzynarodowych, wieloletnim i obecnym członkiem Polskiej Balonowej Kadry Narodowej. Zobacz więcej TUTAJ

18 listopada 2022, piątek, godzina 17:00, online

Conversation Cafe with Rian

Nasz stały punkt comiesięcznych spotkań wszystkich, którzy chcą w luźnej atmosferze porozmawiać w języku angielskim. Rian, prowadzący konwersacyjne spotkania, potrafi stworzyć autentyczny klimat luźnej i przyjacielskiej rozmowy i wiele języków rozwiązuje się, bowiem przede wszystkim chcemy podzielić się własnymi doświadczeniami, a przy okazji mówimy w języku angielskim.

Zobacz wydarzenie na FB

21 listopada 2022, poniedziałek, godzina 18:00, online

Klub Książki Online

W listopadzie tematem spotkania Klubu Książki będzie Dark Academia i będziemy rozmawiać o książkach Leigh Bardugo, a konkretnie Dziewiąty Dom. Zapraszamy bardzo serdecznie.

25 listopada 2022, piątek, godzina 18:00, stacjonarne

Cornerowe Spotkania Filmowe

Ostatni z naszych stałych cyklicznych punktów programu. Raz w miesiącu spotykamy się, by wspólnie obejrzeć zaproponowany przez nas film oraz by następnie porozmawiać o nim we własnym gronie, dzieląc się przemyśleniami i wrażeniami, jakie wywarł na nas film.

W tym miesiącu proponujemy film, który zdobył łącznie 38 różnych nagród, w tym dwa Oscary – najlepszy aktor pierwszoplanowy, oraz najlepszy scenariusz oryginalny.

Po śmierci starszego brata, główny bohater, zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem, wraca w rodzinne okolice, gdzie zmuszony jest zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

Film jest bardzo poruszający, smutny, lecz piękny i bardzo, bardzo prawdziwy, dotykający głębi dramatu ludzkiego losu.