Wykład profesora Tadeusza Sławka

Zapraszamy na wykład profesora Tadeusza Sławka.

Tadeusz Sławek – poeta, tłumacz, eseista, literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych. Były rektor Uniwersytetu Śląskiego. Członek Polskiej Akademii Nauk. Jeden z bardzo znanych i wybitnych reprezentantów współczesnej myśli humanistycznej w Polsce. Niezmiernie ceniony i pamiętany przez studentów, którzy mieli to szczęście być słuchaczami jego wykładów, uczestnikami jego zajęć lub dla których był mentorem w ich pracy naukowej i akademickiej.

Profesor Tadeusz Sławek odwiedzi American Corner Katowice i wygłosi dla nas wykład zatytułowany: “Gdzie żyję i po co. H.D. Thoreau i filozofia eko-społeczna”. Jedną ze swoich książek – “Ujmować. Henry David Thoreau i wspólnota świata” – profesor Sławek poświęcił postaci niezwykłego dziewiętnastowiecznego amerykańskiego filozofa, jakim był H.D. Thoreau. 

Książka jest zapisem refleksji, ujmowanych w pojedynczych akapitach, które mogą być czytane w dowolnej kolejności. Tworzą one swoistego rodzaju podróż z myślą filozoficzną Thoreau i zainspirowanymi nią refleksjami Autora. Jesteśmy zapraszani, by podążać ścieżkami tych przemyśleń i odkrywać swoje własne refleksje i własne pytania. Z pewnością spotkanie z profesorem Tadeuszem Sławkiem będzie taką właśnie przestrzenią szukania, słuchania i odkrywania własnych pytań i odpowiedzi.

ZAPRASZAMY!

24.02.23 godzina 17:30

Uniwersytet Śląski

Bankowa 14 | Sala 438 | Wstęp wolny