Stany Zjednoczone Katowic – czas zabawy i radości…

Bawiliśmy się wybornie, wszyscy, a przede wszystkim uczestnicy Gry Miejskiej – Stany Zjednoczone Katowic, zorganizowanej przez American Corner w Katowicach z okazji 10 lat istnienia naszego ośrodka, w sobotę 22 października.

Wszystko dopisało i humory, i sportowy duch rywalizacji, i pogoda (drobny deszczyk tylko chwilkę, to żadna przeszkoda), i miejsce, i scenariusz gry, i aktorzy odgrywający swoje role w absolutnie i profesjonalnie aktorski sposób, i nagrody, o które tak dzielnie walczyły 24 zespoły, w sumie 100 osób.

Była więc świetna zabawa, dużo ruchu, dużo śmiechu. Każda powracająca do nas drużyna z trasy witana była oklaskami i okrzykami przez tych, którzy już dotarli wcześniej. Skład drużyn był bardzo różny: od grup szkolnych z nauczycielami, przez całe rodziny, po grupy przyjaciół w różnym wieku.

Najwcześniej dotarła zwycięska drużyna, która zrobiła całą trasę (trochę ponad 5 km) i wszystkie wymagane zadania w niewiele ponad godzinę! Szacowany czas, to średnio 2 godziny. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, a zespół zwycięski wyraźnie zmęczony, ale szczęśliwy odbierał nasze, organizatorów, owacje na stojąco. Niewiele więcej czasu potrzebowała druga i trzecia drużyna, które prawie łeb w łeb dotarły do American Corner.

Oczywiście nie tylko o nagrody chodziło, a przede wszystkim o wspólną dobrą zabawę i to podkreślali wszyscy. Każda drużyna na starcie wybierała sobie poczęstunek słodkości dla wzmocnienia energii drużyny, a po zakończeniu serwowaliśmy popcorn wszystkim chętnym, bez limitów i ograniczeń.

“Przydałoby się częściej tak świętować” – usłyszeliśmy. No, cóż niczego nie obiecujemy. Kolejna rocznica za… no, właśnie, być może tutaj jest klucz do szybszego ponowienia wspólnej zabawy.

Odbieranie kart do gry i oczekiwanie na start

Parę wyjaśnień i można startować

Zmagania drużyn w terenie

Błogi odpoczynek i satysfakcja z dobrze spędzonego czasu..