Sebastian Moń – artysta i człowiek wielu pasji

Sebastian Moń – artysta i człowiek wielu pasji, który zdobył uznanie w świecie sztuki, między innymi zdobywając Nagrodę Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury w 2022 roku.

Magia malarstwa akrylowego

Na początku swojej artystycznej podróży skupiał się głównie na rysunku, ale z czasem odkrył magię malarstwa akrylowego, które stało się jego głównym medium i którego tajniki zgłębia do dziś. Choć jest samoukiem, jego talent i pasja do sztuki są niezaprzeczalne. Twórca cały czas poszukujący nowych dróg, by spełniać się w tworzeniu swojego specyficznego malarskiego świata. Swoją twórczość określa mianem„melancholijnego industrializmu”. Oglądający jego obrazy mówią o surrealizmie czy realizmie magicznym. A jeszcze inni odkrywają w tym świat fantastyki.

Spopielone wspomnienia ( 100) 70x100cm Akryl na płycie 2023r

W Polsce i za granicą

Jego prace zdobią ściany prywatnych kolekcji zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są one również cenione na aukcjach w renomowanych domach aukcyjnych, takich jak Agra Art, Desa Unicum czy Sopocki Dom Aukcyjny, które są znane z prezentowania dzieł największych mistrzów polskiego malarstwa, na czele z obrazami Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego czy Dariusza Zawadzkiego. 

Uczestnik wielu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych min. w Warszawie, Łodzi, Czeladzi, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Wrocławiu, Imielinie, Pszczynie czy Sosnowcu. W roku 2019, jego prace zostały zaakceptowane i umieszczone w albumie „Malarstwo Polskie 2019” wydanym przez Promocjaart.

POŁAWIACZ SNÓW 94 9 0x130cm Akryl na płycie 2023r

Jeden człowiek – wiele pasji

Ale Sebastian Moń to nie tylko artysta. To także ultramaratończyk, który z pasją biega po górach, pokonując imponujące dystanse. A gdy nie biega ani nie maluje, dzieli się swoją miłością do sportu z młodszym pokoleniem, ucząc wychowania fizycznego w szkole.

Jeśli jesteś ciekawy świata tego artysty malarza, mamy dla Ciebie dwie dobre wiadomości! 

[bez]senność

Możesz podziwiać jego prace na wystawie [bez]senność w Dąbrowie Górniczej, która potrwa jeszcze do 3 października. Na ekspozycję [bez]senność w Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia składają się wybrane prace malarskie Sebastiana Monia, powstałe w latach 2019-2023. Realizacja wystawy możliwa jest dzięki uprzejmości kolekcjonerów, którzy na tę okoliczność wypożyczyli swoje zbiory.

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/bezsennosc-sebastian-mon

Spotkanie autorskie

Druga dobra wiadomość, to spotkanie autorskie  Sebastiana Monia, jakie przygotowujemy w American Corner Katowice 26 października 2023 o godzinie 17:30. Będzie okazja, by spotkać się, posłuchać i porozmawiać z artystą. Z pewnością będzie również okazja zobaczyć któryś z jego obrazów i dowiedzieć się, jak przebiega proces tworzenia. O tym spotkaniu jeszcze będziemy pisali. Obecnie to tylko krótkie wprowadzenie. 

A zatem…..

A zatem jeśli tylko możecie, wybierzcie się na wystawę, a następnie przyjdźcie na spotkanie z Sebastianem Moniem, malarzem, ultramaratończykiem, nauczycielem, człowiekiem podążającym za głosem serca i szukającym własnej drogi w świecie.

Kolekcjoner Gwiezdnego Pyłu 71 80x120cm 2022r

Mini Galeria