Cornerowe Spotkania Filmowe

Zapraszamy w Nowym Roku 2024 na pierwszy seans filmowy w ramach Cornerowych Spotkań Filmowych. Projekcja filmu odbędzie się 25 stycznia 2024 roku, czwartek o godzinie 18:00.

Proponujemy zacząć nasze spotkania w kolejnym roku od filmu wyprodukowanego przez Universal Pictures. To poruszająca i pełna napięcia opowieść, która przenosi widzów w sam środek jednej z najbardziej tragicznych wypraw w historii alpinizmu. Ta ekranizacja wiernie odzwierciedla dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się na zboczach Mount Everest w 1996 roku, stając się symbolem ludzkiej determinacji, ale i przypomnieniem o nieprzewidywalności i surowości natury.

Film ukazuje nie tylko heroizm i niezłomność uczestników wyprawy, ale także ich walkę o przetrwanie w ekstremalnych warunkach. To opowieść o ludziach, którzy stanęli przed niezwykłym wyzwaniem, a ich dążenie do zdobycia najwyższego szczytu świata zamieniło się w walkę o życie.

Zapraszamy na seans, który jest nie tylko kinowym widowiskiem, ale także głębokim, emocjonalnym doświadczeniem, które pozostaje w pamięci na długo po obejrzeniu filmu drążąc w nas pytania o sens i istotę wyzwań, których człowiek szuka, nie tylko w górach, ale i w codziennym życiu.