Seattle – miasto, w którym szkoda spać

O Fulbright Slavic Award na University of Washington w Seattle

Zapraszamy serdecznie na wykład dr. Jacka Mikołajczyka pt. “Seattle – miasto, w którym szkoda spać. O Fulbright Slavic Award na University of Washington w Seattle”, który przeniesie nas w sam środek kulturowego i akademickiego życia Seattle. Dr Jacek Mikołajczyk, reżyser, tłumacz, teatrolog, związany od 2017 roku z Teatrem Syrena  – najpierw jako dyrektor, a od 2020 r. jako zastępca dyrektorki ds. artystycznych. Debiutował na profesjonalnej scenie w 2015 r. w Gliwickim Teatrze Muzycznym musicalem „Rodzina Addamsów” Andrew Lippy we własnym tłumaczeniu, za który otrzymał prestiżową nagrodę Złota Maska w kategorii najlepszy reżyser.  

Jacek Mikołajczyk jest również stypendystą prestiżowego programu Fulbrighta i podzieli się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z pobytu na University of Washington w Seattle, gdzie wykładał w latach 2012-2013. To niepowtarzalna okazja, aby z pierwszej ręki dowiedzieć się więcej o programie Fulbright Slavic Award oraz odkryć, co sprawia, że Seattle jest miastem, które inspiruje i w którym, jak mówi tytuł wykładu, “szkoda spać”. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu wszystkich zainteresowanych kulturą, edukacją międzynarodową, amerykańskim życiem akademickim oraz wszystkich zainteresowanych realizacją stypendium dydaktycznego w USA. 

Wykład dr Jacka Mikołajczyka będzie miał miejsce w siedzibie American Corner Katowice w Uniwersytecie Śląskim  22 marca 2024, piątek, o godz. 16:00; ul. Bankowa 14, sala 436.

Po wykładzie odbędzie się spotkanie informacyjne „Stypendium Fulbrighta – czy to dla mnie? Prezentacja oferty stypendialnej Komisji Fulbrighta w Polsce”

Speotkani przeznaczone jest dla wszystkich pracowników i pracowniczek UŚ zainteresowanych realizacją stypendium dydaktycznego w USA.

Spotkanie informacyjne zacznie się o godz. 17.00 i poprowadzi je dr Agata Stronciwilk, Ambasadorka Programu Fulbrighta.

Agata Stronciwilk jest historyczką sztuki i kulturoznawczynią zajmującą się polską sztuką współczesną, związaną z Instytutem Nauk o Sztuce Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W roku akademickim 2022/2023 otrzymała stypendium Fulbright Slavic Award, w ramach którego prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Waszyngtońskim w Seattle. W tym samym roku otrzymała również stypendium badawczo-dydaktyczne na Wirth Institute for Austrian and Central European Studies na University of Alberta w Edmonton (Kanada). W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem.