Październikowe wydarzenia

16 października 2023, poniedziałek, godzina 18:00

Klub Książki Online

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu Klubu Książki Online!

📚Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 16.10.2023 o godzinie 18:00 na Zoomie.

📚 Porozmawiamy o książkach idealnych na jesień .

📚 Omówimy książkę Kobieta z biblioteki, Sulari Gentill.

❗Osoby, które brały udział w poprzednich spotkaniach, nie muszą się rejestrować.❗

❗ Dla osób, które jeszcze nie brały udziału w spotkaniach wymagana jest rejestracja poniżej. ❗

❗REJESTRACJA ❗

Aby się zarejestrować , należy wypełnić zgłoszenie w formularzu: https://forms.gle/Q3wAD6yRjuEGZM5d6

Wszystkim zapisanym osobom prześlemy link do spotkania i grupy.

Do zobaczenia!

19 października 2023, czwartek, godzina 17:30

Iwona Żelazowska – wieczór autorski

Zapraszamy serdecznie na wieczór autorski Iwony Żelazowskiej, absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu, krytyka muzycznego, dziennikarki, pasjonatki podróży, miłośniczki i propagatorki kultur latynoamerykańskich.

Wieczór autorski będzie spotkaniem wokół książki autorstwa Iwony Żelazowskiej zatytułowanej “KRAINA WIELU BOGÓW. Meksyk, Gwatemala, Kostaryka“. Książka została wydana w kwietniu 2022 roku przez wydawnictwo Universitas. “KRAINA WIELU BOGÓW. Meksyk, Gwatemala, Kostaryka” to pasjonująca lektura na temat krajów Ameryki Łacińskiej.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że książka ta jest rodzajem dziennika z podróży. W rzeczywistości […] autorce udaje się przedstawić bardzo głęboką kosmowizję trzech krajów, które stanowią znaczną część Ameryki Hiszpańskiej […]. To, co prezentuje […], naznaczone jest symboliką, mitologicznym przedstawieniem, głębokimi znaczeniami kulturowymi, wzorcami życia itp. opisywanych krajów […] Tytuł jest adekwatną metaforą tego, co znajdziemy w książce.

z recenzji dr. hab. Carlosa Dimeo Alvareza, prof. ATH

[…] KRAINA WIELU BOGÓW. Meksyk, Gwatemala, Kostaryka to zbiór barwnych osobistych doświadczeń i rzetelnej wiedzy historycznej. To długa podróż, niejednokrotnie przez tysiąclecia, która uzmysławia, jak trudno jest mówić o współczesnej kulturze krajów latynoamerykańskich, pomijając ich prekolumbijską przeszłość i okres konkwisty.

dr hab. Maria Korusiewicz, kulturoznawca


Wydarzenie odbędzie 19 października 2023 roku o godzinie 17:30.

Uniwersytet Śląski | Bankowa 14 | Sala 436 

Wstęp Wolny

24 października 2023, wtorek, godzina 17:00

Conversation Cafe with Rian

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie z serii CONVERSATION CAFE WITH RIAN!

Spotkanie odbędzie się 24.10.2023, we wtorek o godzinie 17:00 online przez ZOOMa.

🗣️ Na spotkaniach można spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze, jednocześnie ćwicząc znajomość języka angielskiego.

🗣️ Zapraszamy wszystkich zainteresowanych niezależnie od poziomu zaawansowania.

Spotkania są bezpłatne 🙂

❗️REJESTRACJA ❗️

Dla osób, które się wcześniej nie zapisywały na wydarzenie link do formularza znajduje się poniżej. Nie dotyczy to osób, które już uczestniczyły w spotkaniach.

✍️ https://forms.gle/F4YnSPrPcw2Ftb2eA

Wszystkim zarejestrowanym uczestnikom prześlemy link do ZOOMa.

🗣️ Prosimy w imieniu prowadzącego, aby podczas konwersacji mieć włączoną kamerkę i mikrofon. Ułatwi to prowadzenie zajęć.

Do zobaczenia!

Sebastian Moń – wieczór autorski

26 października 2023, wtorek, godzina 17:30

👨‍🎨 Bardzo serdecznie zapraszamy na zapowiadany już wieczór autorski Sebastiana Monia.
 
‼️26 października 2023 o godzinie 17:30 ‼️
‼️Uniwersytet Śląski, Bankowa 14, Sala 436 ‼️
 
🖼️Sebastian Moń to twórca biorący udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, organizowanych na terenie całego kraju. Obrazy artysty znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce jak i za granicą.Prace znajdują również swoich właścicieli na aukcjach w największych domach aukcyjnych w kraju, tj. Agra Art, Desa Unicum, Sopocki Dom Aukcyjny, które cieszą się wielkim uznaniem wśród kolekcjonerów, sprzedając prace najznamienitszych mistrzów polskiego malarstwa, na czele z obrazami Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego czy Dariusza Zawadzkiego.
 
🎨Przeczytaj więcej o artyście na naszej stronie – https://ackatowice.us.edu.pl/sebastian-mon-artysta-i…/
 
👨‍🎨 Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak się odkrywa w sobie pasję i talent. Jak przebiega proces twórczy? Skąd artysta czerpie inspiracje? Gdzie sięga korzeniami „melancholijny industrializm” i czy wizja postapokaliptycznego świata ustąpi miejsca ukrytym symbolom nadziei i wiele więcej. To przyjdź i dołącz do nas.
 
 
 

Cornerowe Spotkania Filmowe

30 października 2023, poniedziałek, godzina 18:00

W październiku rozpoczynamy trzymiesięczną kinową podróż. W kolejnych trzech miesiącach obejrzymy trzy kultowe filmy kultowego reżysera. Zaczniemy od psychodelicznej instytucji, gdzie wbrew wszystkiemu ducha nie da się uwięzić. W listopadzie przeniesiemy się do rytmu buntowniczych bitów lat 60., gdzie wolność krzyczy z każdego akordu, a w grudniu damy się oczarować symfoniami muzycznego geniusza. Trzy kultowe filmy. Trzy niezapomniane doświadczenia. Czy zgadniesz, kto jest ich twórcą? Nasze miesięczne pokazy filmowe to nie tylko rozrywka, ale i podróż ku przemyśleniom i inspiracjom. Zanurz się w świat psychiki, żyj chwilą i zatop się w melodii przeszłości. Nie przegap!

Serdecznie zapraszamy!!! 🎬🍿

30 października 2023, godzina 18:00

Uniwersytet Śląski | Bankowa 14 | Sala 438 |

Wstęp Wolny