Marcowe wydarzenia

9 marca 2023, czwartek, godzina 15:00, stacjonarne

Międzynarodowy Dzień Kobiet i Mężczyzn

Słuchacze Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz międzynarodowych studiów polskich opowiedzą o tradycjach związanych z tymi dniami oraz wyjątkowych osobach ze swoich krajów.

🌹Zapraszamy, będzie ciekawie i niespodziankowo! 🌹

Uniwersytet Śląski

Bankowa 14 | Sala 438 | Wstęp wolny

14 marca 2023, wtorek, godzina 17:00, online

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z serii CONVERSATION CAFE WITH RIAN!

Najbliższe spotkanie odbędzie się 14.03.2023, we wtorek o godzinie 17:00 online przez ZOOMa.

17 marca 2023, piątek, godziny 10:00 i 12:30, stacjonarne

Opowieści o kulturze i tradycjach Indian Ameryki Północnej.

Otwarcie wystawy “Indiańskie Parfleche”.

Zajęcia z uczniami zgłoszonych już szkół: “Opowieści o kulturze i tradycjach Indian Ameryki Północnej”.

Zajęcia będą jednocześnie otwarciem wystawy “Indiańskie parfleche”.

Wystawa będzie prezentowana w American Corner od 17 marca 2023 do 20 kwietnia 2023.

Wystawę przygotowuje i opowieści o Indianach będzie snuł pan Bogdan Płonka, pasjonat kultury Indian Ameryki Północnej, wieloletni kolekcjoner wszelkich indiańskich elementów i akcesoriów, od tipi poczynając, przez pióropusze, broń, instrumenty muzyczne, na parflechach (torbach indiańskich z bizonich skór) kończąc. Pan Bogdan dysponuje ogromną wiedzą i potrafi niezmiernie ciekawie opowiadać o pasji swojego życia.

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy od godziny 14:00 do 16:00, w poniedziałki, środy i piątki, a w godzinach od 14:00 do 18:00 we wtorki i w czwartki.

20 marca 2023, poniedziałek, godzina 18:00, online

📚Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 20.03.2023 o godzinie 18:00 na Zoomie.

📚 Będziemy rozmawiali o bohaterkach i autorkach ważnych dla nas. 💑📚

📚 Omówimy książkę „Tajemnice Fleat House” autorstwa Lucindy Riley. Chętni mogą jeszcze sięgnąć po “Niewidzialne życie Addie LaRue” autorstwa Victorii Schwab

23 marca 2023, czwartek, godzina 28, stacjonarne

W marcu zapraszamy na film z 1995 roku oparty na prawdziwej historii byłej członkini Korpusu Marines, która zostaje nauczycielką w trudnej szkole na przedmieściach. W roli głównej występuje Michelle Pfeiffer, a film przedstawia jej podróż, podczas której stosuje niekonwencjonalne metody, aby dotrzeć do swoich uczniów i zachęcić ich do własnego rozwoju.

Film inspiruje i zmusza do refleksji. Dotyka kwestii edukacji i przełamywania barier społecznych. Temat edukacji i szkoły jest zawsze aktualny i pomimo różnic kulturowych jest uniwersalnym tematem oraz problemem do ciągłego rozwiązywania.

Zapraszamy!

23 marca 23, czwartek, godzina 18:00