Kwietniowe wydarzenia

17 kwietnia 2023, poniedziałek, godzina 18:00, online

📚Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 17.04.2023 o godzinie 18:00 na Zoomie.

📚 Będziemy rozmawiali o audiobookach. 🎧

📚 Omówimy książkę „Gujcio” autorstwa Stevena Rowley.

18 kwietnia 2023, wtorek, godzina 17:00, online

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z serii CONVERSATION CAFE WITH RIAN!

Najbliższe spotkanie odbędzie się 18.04.2023, we wtorek o godzinie 17:00 online przez ZOOMa.

20 kwietnia 2023, czwartek, godzina 17:30, stacjonarne

Spotkanie z autorem wystawy “Indiańskie Parfleche”

Wystawę przygotował i opowieści o Indianach będzie snuł pan Bogdan Płonka, pasjonat kultury Indian Ameryki Północnej, wieloletni kolekcjoner wszelkich indiańskich elementów i akcesoriów, od tipi poczynając, przez pióropusze, broń, instrumenty muzyczne, na parflechach (torbach indiańskich z bizonich skór) kończąc. Pan Bogdan dysponuje ogromną wiedzą i potrafi niezmiernie ciekawie opowiadać o pasji swojego życia.

America Corner Katowice – Uniwersytet Śląski

Bankowa 14 | Sala 436 | Wstęp Wolny

W międzyczasie zapraszamy jeszcze wszystkich chętnych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu na zwiedzanie wystawy od godziny 14:00 do 16:00, w poniedziałki, środy i piątki, a w godzinach od 14:00 do 18:00 we wtorki i w czwartki.

25 kwietnia 2023, wtorek, godzina 10:00, stacjonarne

Wykład profesora Dariusza Pawelca dla uczniów klas maturalnych

Zapraszamy serdecznie na wykład profesora Dariusza Pawelca “Barańczak w Ameryce” skierowany do uczniów klas maturalnych.

Wykład odbędzie się 25 kwietnia 2023, wtorek, godzina 10:00.

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA)

Bankowa 11a | Sala Konferencyjna | Wstęp Wolny

Zainteresowane szkoły prosimy o informację zwrotną na adres mailowy: American.Corner.Katowice@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń szkół.

Zobacz więcej TUTAJ

28 kwietnia 2023, piątek, stacjonarne

Jest wiek XXI. Zasoby naturalne wyczerpują się w zastraszającym tempie, a Ziemi grozi zagłada. Znaczną część jej mieszkańców stanowią roboty, które w wyglądzie zewnętrznym niczym nie różnią się od ludzi. Powstają coraz to nowe formy robotów – sztucznych inteligencji. Jednym z nich jest mały chłopiec android, który wyrusza w emocjonalną podróż. Chce się dowiedzieć, czy może być czymś więcej niż maszyną. On kocha i chce być kochanym.

Ten film z roku 2001 wpisuje się w obecną sytuację, gdy sztuczna inteligencja to nie termin przyszłości, to się już dzieje. ChatGPT, AlphaGo, AlphaFold, DALL-E…. Jesteśmy świadkiem technologicznego skoku, który stawia przed człowiekiem olbrzymie wyzwania. Film podejmuje temat, który w tej chwili wydaje się być już realnym problemem – czy sztuczna inteligencja wymknie się spod kontroli człowieka i jakie będą tego skutki.