Kraina wielu bogów. Meksyk – Gwatemala – Kostaryka

Zapraszamy serdecznie na wieczór autorski Iwony Żelazowskiej, absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu, krytyka muzycznego, dziennikarki, pasjonatki podróży, miłośniczki i propagatorki kultur latynoamerykańskich.

Wieczór autorski będzie spotkaniem wokół książki autorstwa Iwony Żelazowskiej zatytułowanej “KRAINA WIELU BOGÓW. Meksyk, Gwatemala, Kostaryka“. Książka została wydana w kwietniu 2022 roku przez wydawnictwo Universitas. “KRAINA WIELU BOGÓW. Meksyk, Gwatemala, Kostaryka” to pasjonująca lektura na temat krajów Ameryki Łacińskiej.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że książka ta jest rodzajem dziennika z podróży. W rzeczywistości […] autorce udaje się przedstawić bardzo głęboką kosmowizję trzech krajów, które stanowią znaczną część Ameryki Hiszpańskiej […]. To, co prezentuje […], naznaczone jest symboliką, mitologicznym przedstawieniem, głębokimi znaczeniami kulturowymi, wzorcami życia itp. opisywanych krajów […] Tytuł jest adekwatną metaforą tego, co znajdziemy w książce.

z recenzji dr. hab. Carlosa Dimeo Alvareza, prof. ATH

[…] KRAINA WIELU BOGÓW. Meksyk, Gwatemala, Kostaryka to zbiór barwnych osobistych doświadczeń i rzetelnej wiedzy historycznej. To długa podróż, niejednokrotnie przez tysiąclecia, która uzmysławia, jak trudno jest mówić o współczesnej kulturze krajów latynoamerykańskich, pomijając ich prekolumbijską przeszłość i okres konkwisty.

dr hab. Maria Korusiewicz, kulturoznawca

Wydarzenie odbędzie 19 października 2023 roku o godzinie 17:30.

Uniwersytet Śląski | Bankowa 14 | Sala 436

Wstęp Wolny