Kalendarz zdalnej rezerwacji zajęć

Miło mi poinformować, że wprowadzamy dla Państwa zdalny system rezerwacji zajęć i warsztatów w  American Corner Katowice. Od sierpnia 2023 można dokonywać rezerwacji zajęć i warsztatów samodzielnie z wykorzystaniem Kalendarza zdalnej rezerwacji zajęć. Kalendarz znajduje się na naszej stronie w sekcji Warsztaty dla szkół Kalendarz zdalnej rezerwacji zajęć.

System rezerwacji jest prosty i mamy nadzieję, że wykorzystywanie go nie będzie sprawiać Państwu problemów, lecz bardzo usprawni współpracę, umożliwiając Państwu samodzielny wybór dostępnych terminów zajęć z kalendarza oraz przegląd dostępności wszystkich terminów w dowolnym momencie.

Sposób użycia Kalendarza zdalnej rezerwacji

Po wejściu na stronę kalendarza rezerwacji, widoczny jest kalendarz oraz pola, jakie należy wypełnić, aby móc zarezerwować zajęcia. Poniżej kalendarza widoczna jest legenda, wyjaśniająca kody kolorów. Pola zielone są dostępnymi do wyboru terminami. Pola koloru czerwonego (Zarezerwowano) i pomarańczowego ( Oczekujące) są niedostępne dla rezerwacji.

Aby zarezerwować zajęcia należy wskazać wolny termin, a następnie wypełnić wszystkie obowiązkowe pola. Pola obowiązkowe oznaczone są gwiazdką *. Opis pól wskazuje jednoznacznie na oczekiwaną treść pola. 

W polu “Wybrany temat zajęć” można wpisać lub skopiować i wkleić temat z listy tematów z naszej strony Warsztaty dla szkół. Można również w tym miejscu wpisać swoje propozycje tematu czy pytanie do nas.

W polu „Przewidywane godziny zajęć” należy wskazać jedną z dwóch opcji: “Warsztaty 1,5 do 2 godzin” lub “Warsztaty Problem-Based Learning (PBL)”. Domyślnie zaznaczona jest pierwsza opcja: “Warsztaty 1,5 do 2 godzin” Tę opcję wskazujemy, jeśli planujemy warsztaty w mieszanym modelu językowym bądź w języku angielskim. Opcję “Warsztaty Problem-Based Learning (PBL)” wskazujemy, gdy chcemy zrealizować zajęcia w modelu PBL. O zajęciach w modelu PBL można przeczytać na stronie w Warsztaty dla szkół. Zajęcia dwugodzinne odbywają się najczęściej w godzinach między 10:00 do 12:00. Zajęcia PBL w godzinach od 10:00 do 13:00.

Pole „Dodatkowa informacja dla American Corner” jest opcjonalne i może służyć do przekazania nam dowolnej informacji, sugestii czy prośby jak w przykładzie poniżej

W ostatnim polu wpisujemy podane symbole, by zweryfikować, że formularz wypełnia człowiek, a nie maszyna, i klikamy „Wyślij”.  System potwierdza przyjęcie rezerwacji do jej przetworzenia i zaakceptowania przez American Corner wysyłając mail z powyższą informacją. W kalendarzu rezerwacja pojawi się w kolorze pomarańczowym, jako oczekująca na zatwierdzenie. Oczekująca rezerwacja blokuje dany termin i nie można wykonać na niej innej rezerwacji. 

W momencie zatwierdzenia przez nas oczekującej rezerwacji, zarezerwowany termin zostanie wyświetlony w Kalendarzu w czerwonym kolorze. Jednocześnie zostanie wysłany do Państwa mail potwierdzający zaakceptowanie rezerwacji. W mailu potwierdzającym będą linki do formularzy zgód na publikację wizerunku dla nauczycieli oraz rodziców (opiekunów prawnych). 

Prosimy o pobranie tych formularzy, rozdanie uczniom, by rodzice mogli podpisać, jeśli chcą wyrazić zgodę na publikację wizerunku ich dzieci. Następnie prosimy Państwa o przyniesienie podpisanych zgód ze sobą na zajęcia. Umożliwi to nam robienie zdjęć i umieszczenie fotorelacji na naszych mediach społecznościowych.

Dziękujemy i życzymy Państwu, aby system rezerwacji zajęć online przyczynił się do jeszcze lepszej współpracy z nami. Do zobaczenia od września.