Neurobiologia w szkole – moda czy konieczność?

28 września 2022, środa, 18:00, stacjonarnie

Wystąpienie Marka Kaczmarzyka, profesora Uniwersytetu Śląskiego. Biolog, neurodydaktyk i memetyk. Autor podręczników i programów szkolnych.

Profesor Marek Kaczmarzyk jest propagatorem dydaktyki ewolucyjnej, dziedziny zajmującej się wyodrębnieniem, rozpoznaniem i praktycznym wykorzystaniem wpływu mechanizmów ewolucyjnych (zarówno ewolucji biologicznej, jak i kulturowej) na procesy uczenia się i nauczania.

W wystąpieniu przedstawimy Państwu spojrzenie na edukację od strony neurobiologii, które pozwala na zrozumienie przynajmniej niektórych przyczyn naszych edukacyjnych czy wychowawczych niepowodzeń. Odpowiemy na pytania:
– Jak uczyć efektywnie?
– Jak zrozumieć czasem trudne zachowania naszych uczniów?
– Jak funkcjonuje mózg nastolatka?
– Czy neurobiologia w szkole to moda czy raczej konieczność?
– Czy jako nauczyciele i osoby odpowiedzialne za edukację powinniśmy poszerzać swoje kompetencje i wiedzę w tym zakresie?

Zapraszamy na spotkanie do siedziby American Corner, Bankowa 14| Pawilon D| Sala 436|

Spotkanie jest bezpłatne, tak jak wszystkie wydarzenia proponowane przez American Corner